Facebook

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO)’nın organizasyonu ile Antalya SGK İl Müdürlüğü ve İşkur Antalya Şube Müdürlüğü tarafından Milli İstihdam Seferberliği kapsamındaki teşvik ve destekler anlatıldı.

SGK Antalya İl Müdür Yardımcıları Aykan Yıldız ve Mehmet Fatih Sülümbaz, İŞKUR Antalya Şube Başkanı Mustafa Akgül ve Kumluca SGK Müdürü Meltem Dilekcan’ın konuşmacı olduğu toplantıya Kumluca Kaymakamı Dr. Polat Kara, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, mali müşavirler ve işverenler katıldı.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Günay, istihdamı artırmak için başlatılan milli seferberlik çerçevesinde yapılan teşvik ve desteklerden KUTSO üyelerinin ve bölge esnafının yararlanması için bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini belirtti. Günay,  SGK Antalya İl Müdür Yardımcıları Aykan Yıldız ve Mehmet Fatih Sülümbaz, İŞKUR Antalya Şube Başkanı Mustafa Akgül’e toplantıya katılımları nedeniyle teşekkür etti.

SGK Antalya İl Müdür Yardımcısı Aykan Yıldız, istihdam teşvik programının işverenler açısından önemli avantajlar sağladığını belirtirken, "Sizlerin de istihdamla ilgili düzenlemelerden haberdar olmanız, ticari faaliyet ve yatırımlarınıza yön verirken desteklerden yararlanmanız için bilgilendirme toplantısı düzenliyoruz" dedi.

Milli istihdam seferberliği çerçevesinde verilen destek ve teşviklerin bu yılın sonuna kadar geçerli olacağını kaydeden Deniz, işverenin mevcut işçi sayısına ekleyeceği her işçi için devletten destek ve teşvik alacağını kaydetti. Destek ve teşviklerden yararlanacak işverenin prim borcu bulunmaması şartı arandığını söyleyen Deniz, yeni işyeri açan işverenin ise sigortalı sayısının yarısı kadarı için destek ve teşvikten yararlanabileceğini belirtti.

İŞKUR Antalya Şube Başkanı Mustafa Akgül’de işverenlere ve mali müşavirlere işbaşı eğitim programıyla ilgili bilgi verdi. Akgül, öğrencilerin ve mesleki deneyimi olmayanların mesleği öğrenmeleri amacıyla başlatılan işbaşı eğitim programının işverene ek yük getirmeden işçi istihdam etme fırsatı sunduğunu belirtti. Akgül, işvereni teşviklerden yararlandırarak istihdam oranını artıma hedefinde olduklarını vurguladı.

Sunum Dosyalarına ulaşmak için gerekli linkler: 

http://kumlucatso.org.tr/Dosyal…/milli_istihdam_kumluca.pptx
http://kumlucatso.org.tr/Dosyalar/milli_istihdam_iskur.pptx