KUTSO‘dan Öğrencilere Tablet Desteği.

KUTSO‘dan Öğrencilere Tablet Desteği.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliği ile Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet hediye edildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde başlatılan “TOBB Küçük Parmaklar” kampanyası kapsamında 60 adet Klavyeli tablet, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edildi.

Kumluca için ihtiyaç duyulan tabletler Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş’a, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Hüdavendigar Günay tarafından teslim edildi. Covid-19 nedeniyle yalnızca internet üzerinden online olarak gerçekleştirilebilen eğitim faaliyetlerine bir nebze de olsa katkıda bulunmak istediklerini belirten Başkan Günay şöyle dedi;

Bu tehlikeli süreçte yüz yüze yaptığımız birçok faaliyete ara vermek zorunda kaldık. Yaşlılarımız ve çocuklarımız evlere hapsoldu. En çok önemsediğimiz eğitim faaliyetleri internet üzerinden yapılmaya çalışılıyor. Bu durumda imkansızlıklar sonucu çevrimiçi eğitime erişemeyen çocuklarımıza destek olmak amacıyla TOBB öncülüğünde bir tablet bağışı kampanyası başlattık. Kampanya kapsamında Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerimizin Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenen öğrencilerimize tablet hediye ediyoruz. Tabletlerimizi öğrencilerimize ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize teslim ettik. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz. İnşallah bu zorlu süreç biran önce biter.