Başkan Günay, “Kumluca Antalya Yolu Bayrama Yetişecek”.

Başkan Günay, “Kumluca Antalya Yolu Bayrama Yetişecek”.

Heyelan nedeniyle trafiğe kapanan Kumluca – Antalya karayolu onarım çalışmalarını yerinde inceleyen Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası(KUTSO) Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, yolun Ramazan Bayramına kadar onarılarak trafiğe açılacağını belirtti.

Kumluca ve Antalya’yı birbirine bağlayan D- 400 karayolu, 25 Şubat’ta meydana gelen heyelan nedeniyle trafiğe kapatılmıştı.

Trafiğe kapanan yolun yalnızca Kumluca’yı değil özellikle Finike, Demre ve Kaş olmak üzere tüm Batı Antalya’da ulaşımı olumsuz etkilediğini belirten Başkan Günay, yaptığı açıklamada şöyle dedi;

Bu yıl turizm sektörümüz önemli beklenti içerisinde. Gerek kendi araçlarıyla gelen, gerekse tur firmaları tarafından otel ve pansiyonlarımıza ulaştırılan misafirlerimiz oluşturduğu trafiğe eklenen bölgemizdeki tarımsal üretimin oluşturduğu tır ve kamyon trafiği de eklenince mevcut 2 şeritli yol yetersiz kalıyordu. Bunun üzerine birde heyelan nedeniyle yolun kapanması bölgemizde ciddi sıkıntıya neden oldu.

Yolun onarılarak tekrar trafiğe açılması için yapılan çalışmaları incelemek üzere çalışma alanına geldik ve NURŞAH İnşaat Kumluca – Antalya Karayolu Şantiye Şefi Zafer Tulum beyden çalışmalar hakkında bilgi aldık.

Vardiyalı olarak devam eden çalışmaların Haziran ayı başında tamamlanması planlanıyor. Heyelan nedeniyle burada yapılacak özel çalışma için devletimizin maddi desteği sağlaması ve inşaat firmasının da yoğun ve özverili çalışması ile yolun söz verildiği gibi yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde trafiğe açılmasını umuyoruz.

KUTSO olarak Batı Antalya’da yapılan çalışmaların takipçisi olmaya devam edeceğiz.